Zastosowanie tynków dekoracyjnych

Tynk powstaje z zaprawy lub z gipsu. Jest to warstwa, która pokrywa powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz budynków, np.: ściany, sufity, filary itp.. Tynk ma przede wszystkim za zadanie ochronę powierzchni przed działaniem czynników zewnętrznych (np.: deszczu, mrozu, słońca) oraz, wewnątrz pomieszczeń, przed ogniem i wilgocią. Obecnie coraz częściej zwracamy uwagę na estetykę kładzionych tynków, w związku z tym na rynku pojawiły się dekoracyjne odmiany tych produktów.

Tynki dekoracyjne marki Luxmal

tynki LuxmalTynki dekoracyjne stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych farb lub tapet. Ich atrakcyjny wygląd oraz interesująca faktura może w niebanalny sposób podkreślić wygląd budynku lub uwydatnić design pomieszczeń. Sklepy budowlane posiadają szeroką ofertę tych produktów, a wśród nich znajdziemy m.in. tynki Luxmal. Firma od lat specjalizuje się w dekoracjach malarskich. Jej propozycje tynków dekoracyjnych obejmują produkty przeznaczone do ścian wewnętrznych i sufitów, np. imitujące beton (Beton), tynki do wykonywania samodzielnych aplikacji, uzależnionych od sposobu oraz rodzaju używanego narzędzia (Dekolux Struktura TG) lub tynki natryskowe, imitujące tapetę natryskową (Dekolux Tynk Natryskowy). Produkty Luxmal charakteryzują się odpornością na zmywanie, glony oraz wilgoć. Oferta firmy jest oczywiście dużo szersza.

Popularność tynków dekoracyjnych jest obecnie bardzo duża i stale rośnie. Sprawny tynkarz jest w stanie wyczarować naprawdę niezwykłe dekoracje przy użyciu odpowiednich narzędzi. Remont lub budowa nowego domu są okazją do sprawdzenia tego na własnych ścianach. Warto spróbować, ponieważ efekty bywają piorunujące, a domownicy, rodzina i znajomi z pewnością zachwycą się naszymi nowoczesnymi wnętrzami oraz ich oryginalnym wystrojem.